Semafor
Inspirace

Cestování do zahraničí podle semaforu

Se schválením tzv. semaforu pro cestování do zahraničí mnozí z nás zajásali, že se svoboda pohybu pro nás Čechy začíná pomalu vracet do normálu. Po bližším prozkoumání vládou schváleného systému však zjišťujeme, že věc není zas až tak jednoduchá, jak se na první pohled zdálo. V čem je tedy problém?

Rotterdam, foto: Kees Streefkerk, Unsplash
Inspirace

Kam vyrazit v roce 2020 na eurovíkend

Letošní rok přeje těm, kdo si čas od času chtějí dopřát pár dní volna a neplýtvat při tom drahocennými dny dovolené. Prodloužené víkendy jsou ideální příležitostí k poznávání evropských měst. Podívejte se na top destinace pro letošní rok.

Adventní trhy ve Vídni
Rakousko

9 nejzajímavějších adventních trhů ve Vídni

Přemýšlíte, jestli se vyplatí letos vyrazit za adventními trhy do Vídně? Pak neváhejte! Rakouská metropole je díky sváteční výzdobě ještě kouzelnější než kdy jindy. Vánočních trhů je ve městě mnoho a každý z nich je něčím jedinečný. Průvodce adventní Vídní vám ale prozradí, kam se vyplatí zajít na punč, kam na nejlepší klobásu a kde nakoupit designové dárky.

Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau © Tirol Werbung
Dovolená

Kam na lyže v Rakousku: Tyrolsko láká zkušené lyžaře i rodiny s dětmi

Už máte naplánovanou zimní dovolenou? Pokud ne, podívejte se, jaké novinky přichystalo středisko Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau na lyžařskou sezónu 2019/2020. Podle Rakouské národní turistické centrály se jedná o jednu z nejrozmanitějších oblastí Kitzbühelských Alp, a proto si zde přijdou na své jak sportovní nadšenci, tak vyznavači zábavných zimních aktivit a odpočinku.

Hrad Hazmburk a viniční trať Pod Hazmburkem
Česko

Hrad Hazmburk: Dechberoucí výhledy a poklad na vinicích

Říká se, že pokud je Milešovka královnou Českého středohoří, pak je hrad Hazmburk jeho králem. Při pohledu na majestátní siluetu dvou gotických věží viditelných široko daleko o tom snad ani nelze pochybovat. Pokud se chcete výhledem na sopečnou krajinu Českého středohoří pokochat pěkně z výšky, pak nenajdete lepší místo. Jedno překvapení na vás však čeká i v podhradí.

festival světel, Norimberk
Akce

Norimberk se každý rok v květnu halí do modré

Každý rok na začátku května pořádá město proslulé pečenými klobáskami a perníčky festival světel, jemuž dominuje modrá. Blaue Nacht neboli Modrá noc letos připadla na 3. a 4. května. Pokud vám nevadí pohybovat se večerním městem v davu lidí, návštěva určitě stojí za to.