Kam na lyže v Rakousku: Tyrolsko láká zkušené lyžaře i rodiny s dětmi

Už máte naplánovanou zimní dovolenou? Pokud ne, podívejte se, jaké novinky přichystalo středisko Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau na lyžařskou sezónu 2019/2020. Podle Rakouské národní turistické centrály se jedná o jednu z nejrozmanitějších oblastí Kitzbühelských Alp, a proto si zde přijdou na své jak sportovní nadšenci, tak vyznavači zábavných zimních aktivit a odpočinku.
Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau © Tirol Werbung

Ráj pro lyžaře bez rozdílu věku a zkušeností

Ve středisku Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau, jedné z největších lyžařských oblastí v Tyrolsku, si zimní dovolenou zaručeně užijí jak zkušení lyžaři, tak začátečníci a rodiny s dětmi. K dispozici jsou zde široké sjezdovky, ale také hluboký sníh pro freeridery a 3 snowparky. Celkem tu najdete 45 lanovek a vleků, 26 km modrých, 70 km červených a 13 skvěle připravených černých sjezdovek. Samozřejmostí jsou také neustále modernizovaná zasněžovací zařízení, díky nimž může být 85 procent sjezdovek uměle zasněžováno.

Zimní radovánky pro celou rodinu

Díky 109 kilometrům sjezdovek všech obtížností není pochyb o tom, že je středisko Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau zimním rájem pro celou rodinu. Alpské lyžování však není zdaleka jediným lákadlem. Rodiny s dětmi ocení zejména možnost sáňkování v areálu Lanerköpfl v Niederau nebo na Schatzbergu v Auffachu. Nezapomenutelným zážitkem může být taktéž možnost svezení velkou sněžnou rolbou u lanovky Reitherkogelbahn v osadě Reith im Alpbachtal.

Útulné chaty a tyrolská pohostinnost

Pobyt v Alpách však není jen o sportování, ale také o odpočinku a dobrém jídle. V lokalitě najdete hned 25 útulných horských chat a restaurací, kde se podávají regionální pochoutky. A navíc si lze snad těžko představit lepší pohled na alpská panoramata, než je právě ten z okna či terasy horské chaty.

Ubytování

V prosinci 2019 se v centru Alpbachu otevře nový čtyřhvězdičkový hotel „Die Alpbacherin“, který kromě vkusně zařízených pokojů a apartmá bude lákat také na kvalitní gastronomii a soukromé lázně s bazénem. Také v Niederau/Wildschönau byl již otevřen nový Hotel Wastlhof, který se nachází přímo u sjezdovky a nabízí 14 nových světlých apartmá s veškerým komfortem pro skvělou dovolenou v Alpách. S rezervací ubytování neváhejte, kapacita se plní.

Vyhledat zájezd nebo ubytování na Invia.cz:

Lyžování od prosince do Velikonoc

Oficiální zahájení lyžařské sezóny v oblasti Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau je naplánováno na 6. prosince 2019. Počítá se s tím, že sezóna potrvá až do 13. dubna 2020. Denní skipas pro dospělého stojí mimo sezónu 44,5 € a během hlavní sezóny 49 €. Šestidenní skipas koupíte za 221 € mimo sezónu, v hlavní sezóně pak 245,5 €. Děti platí vždy polovinu ceny za dospělého. Od 21. března do 13. dubna 2020 lyžují děti do 15 let zdarma za doprovodu rodičů (při koupi minimálně třídenního skipasu).

Ušetřete za dopravu i zážitky

Hodně zábavy za málo peněz: S návštěvnickými kartami „Alpbachtal Seenland Card“ a „Wildschönau Card“ můžete čerpat spoustu výhod. Karta návštěvníky opravňuje k bezplatné přepravě skibusy, objednání skupinových túr na sněžnicích a využití mnoha dalších bezplatných služeb.

Jak se tam dostat

Autem se do oblasti z Česka dostanete nejlépe přes Linec, Salcburk a odtud kousek přes Bavorsko, anebo rovnou ze směru od Mnichova. Z Prahy kupříkladu vychází nejlépe právě cesta přes Mnichov, která je dlouhá cca 500 km a dle provozu trvá asi 5:30 h. Cestou můžete kromě Mnichova navštívit i krásné Řezno nebo navštívit některý z bavorských zámků, anebo si trochu zajet a navštívit tyrolský Innsbruck.

Travelers' Map is loading...
If you see this after your page is loaded completely, leafletJS files are missing.

Užitečné odkazy

Galerie

Použité zdroje

Informace a fotografie poskytnuty Rakouskou národní turistickou centrálou.

Fotografie: Úvodní foto © Tirol Werbung, ostatní fotografie © Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Napsat komentář